Jak odnaleźć pasję?

 

 

Jak odnaleźć w sobie pasję?

O to, jak odnaleźć pasję pytam każdego z moich gości. Tu znajdziecie wszystkie porady i cenne wskazówki, więc korzystajcie 🙂

Angelika Buczek z Biurowe Sprawy

Jeżeli szukasz swojej pasji, to na początku weź kartkę i długopis i zanotuj wszystkie rzeczy, które lubisz robić najbardziej. Te, których wykonywanie sprawia ci prawdziwą radość. Potem spróbuj zrobić krok dalej. Sprawdź, czy to właśnie to. Jeżeli nie, cofnij się i spróbuj czegoś innego. Trzeba próbować różnych rzeczy.

Ja do miejsca w którym jestem teraz szłam trochę naokoło. Próbowałam, kombinowałam i bardzo dużo rzeczy robiłam myśląc „a co ludzie powiedzą”. Dopiero gdy przestałam zwracać uwagę na to, co powiedzą o mnie inni, mogłam tak naprawdę skupić się na sobie i na swoich potrzebach. Najważniejsze wtedy stało się to, co mi sprawia przyjemność. Tak odnalazłam swoje pasje. Aby to zrobić, najpierw trzeba odnaleźć siebie. Każdemu to polecam, bo to niesamowicie ważny czas w życiu każdego człowieka.

Asia Inak z www.asiainak.com

Wydaje mi się, że aby odnaleźć pasję trzeba bardzo wiele rzeczy w życiu spróbować. Gdy ja byłam nastolatką, to czasem miałam wrażenie, że moi rodzice z chęcią by mnie wymienili, bo swoje zainteresowania zmieniałam niemalże z godziny na godzinę.

By móc się dowiedzieć co tak naprawdę sprawia nam przyjemność i daje satysfakcję musimy to sprawdzić na sobie. Gdybym nie spróbowała tylu rzeczy, to pewnie nie znalazła bym tej swojej pasji. Znam wielu ludzi, którzy twierdzą że nie mają pasji ale siedzą w domu i czekają aż ta pasja im „spłynie” czy sam przyjdzie. To tak nie działa. Trzeba włożyć w to pewien wysiłek.

Nie można też być za bardzo skupionym na myśleniu o tym co jest naszą pasją. Trzeba dużo czytać, oglądać filmy. Pasja może być wszędzie! Nigdy do końca nie przewidzisz co poprowadzi cię do odkrycia w sobie pasji. Zawsze jednak trzeba coś robić a nie tylko siedzieć i myśleć.

Anna Matyja z www.piktumi.com 

Aby odnaleźć pasję, trzeba próbować różnych rzeczy i sprawdzać jak się z tym czujemy. Należy nauczyć się słuchać samego siebie oraz rozmawiać ze sobą. Powinniśmy również zwracać większą uwagę na to, co mówi nam nasza podświadomość ponieważ najczęściej zwracamy uwagę na to, co mówią inni…  Przez to wpadamy w schematy, w  które wtłacza nas rodzina i otoczenie, sugerując to, czym się powinniśmy zajmować. Patrzymy na to co się powinno się robić i na to co  wypada a nie słuchamy siebie. Żeby odnaleźć pasje, trzeba zacząć siebie słuchać. Nasz organizm najlepiej wie, co jest dla nas dobre. Jeżeli będziemy słuchać siebie i próbować różnych rzeczy, to w pewnym momencie nasza pasja sama się odnajdzie. Tego nie da się powiedzieć umysłem. To podpowie  nam serce.

 

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other